Program „Szef w roli Coacha” to autorski program treningowy, jeden z pierwszych w Polsce, stworzony z myślą o menedżerach, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności coachingowe i wykorzystywać je w codziennej pracy z zespołem poprzez metodę coachingu narzędziowego (obszar zarządzanie, sprzedaż, współpraca).
Program został przygotowany przez zespół Kontrakt OSH oraz Wojciecha Badurę i Roberta Zycha, autorów książki „Szef w roli Coacha. Jak coaching on the job pomaga podopiecznym w poszukiwaniu rozwiązań”.
Celem programu jest wyposażenie szefów w praktyczne narzędzia i techniki coachingowe, które pozwolą im:
Budować silne i efektywne zespoły
Motywować i inspirować swoich pracowników
Rozwijać potencjał swoich podopiecznych
Skutecznie rozwiązywać problemy
Poprawiać komunikację w zespole
Budować pozytywne relacje z pracownikami
Program „Szef w roli Coacha” jest oparty na założeniu, że coaching jest potężnym narzędziem, które może pomóc szefom w osiągnięciu lepszych rezultatów w pracy. Coaching nie zastępuje tradycyjnego zarządzania, ale stanowi jego uzupełnienie, dając szefom nowe możliwości i sposoby oddziaływania na zespół.
Profil uczestnika
Program szkoleniowy „Szef w roli Coacha” jest przeznaczony dla:
Menedżerów wszystkich szczebli
Szefów zespołów
Liderów projektów
Każdego, kto chce rozwinąć swoje umiejętności coachingowe w środowisku pracy
Udział w programie „Szef w roli Coacha” to inwestycja w:
Rozwój osobisty i zawodowy
Efektywne zarządzanie zespołem
Lepsze wyniki w pracy
Przykładowe stanowiska, dla których program „Szef w roli Coacha” może być szczególnie przydatny:
Dyrektor generalny
Dyrektor ds. sprzedaży
Kierownik działu
Menedżer projektu
Team leader
Supervisor
Trener
Konsultant
Program „Szef w roli Coacha” szczególnie jest skuteczny kiedy zależy nam na transferze wiedzy/umiejętności wewnątrz firmy. Dlatego wyposażamy szefów w umiejętność pracy w coachingu on the job w miejscu pracy, aby zwiększać efektywność zespołów.
Program będzie szczególnie cenny dla osób, które chcą:
W Kontrakt OSH stawiamy na holistyczne podejście do szkoleń i edukacji, które łączy solidne fundamenty teoretyczne z praktycznym treningiem umiejętności.
Nasze programy są zaprojektowane tak, aby aktywnie angażować uczestników na każdym etapie – od audytu potrzeb, przez intensywne warsztaty, aż po wdrożenie zdobytych kompetencji.
Dzięki temu zapewniamy, że nasi uczestnicy nie tylko poznają, ale przede wszystkim efektywnie wykorzystują nowe narzędzia w swoim środowisku pracy.
01. Wstępny kontrakt. Rozpoznanie potrzeb oraz oczekiwań uczestników. Szef w roli coacha – prezentacja założeń koncepcji.
02. Sposoby edukacji współpracowników w organizacji – wykład i dyskusja poświęcona na usystematyzowanie możliwych do realizacji przez menedżera działań edukacyjnych w zespole oraz miejsce coachingu narzędziowego wśród tych metod. Ćwiczenie koncepcyjne.
03. Struktura coachingu on the job. Wykład i dyskusja.
04. Przygotowanie do wspólnej pracy coachingowej. Jakie działania warto podjąć przed rozpoczęciem coachingu on the job aby zagwarantować jak największą jego skuteczność?
05. Zawieranie kontraktu coachingowego w ramach coachingu on the job. Trenowanie umiejętności umawiania się na wspólną pracę coachingową z podwładnym tak aby taka umowa gwarantowała jak najlepszy efekt. (psychodramy, zapis i analiza video).
06. Kiedy ludzie zdobywają wiedzę, a kiedy umiejętności. Rozróżnienie metod edukacyjnych i ich zastosowanie w coachingu on the job. Wykład i dyskusja.
07. Prowadzenie obserwacji jako integralnego elementu coachingu on the job. Konstruowanie przez coacha sytuacji diagnostycznych i ich prowadzenie przez coacha. (Wprowadzenie, zapis wideo, analiza, trening).
08. Prowadzenie Sesji coachingowej. Jak inspirować podopiecznego do przemyśleń odnośnie samego siebie i wzbogacać jego wiedzę o sobie? (Trening prowadzenia rozmowy coachingowej z użyciem m.in. informacji zwrotnych).
09. Wybór tematu do pracy. Jak przechodzić do uczenia ludzi nowych umiejętności czyli nie tylko co zmienić w swojej pracy, ale również jak to zmienić i na co. (zapis wideo, analiza, trening).
10. Szef w roli coacha on the job. Konstruowanie sytuacji treningowej w trakcie coachingu narzędziowego. Jak budować bezpieczne warunki do treningu w realiach zawodowych? (zapis wideo, analiza, trening).
11. Trudne sytuacje w pracy coachingowej. Kiedy warto być dyrektywnym coachem? Wykład, dyskusja.
12. Zamykanie współpracy coachingowej. Jak zamykać proces coachingu, tak aby obie strony nie miały poczucia niedosytu. Zapis wideo, analiza, trening.
03. One Pagery Wdrożeniowe z Narzędziami Szef w roli Coacha
04. Książka Szef w roli Coacha
05. Dostęp do Trenerów przez 3 miesiące po warsztacie – Mentoring Wdrożeniowy
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Złóż zapytanie lub umów się na demo
Na czym polega bezpłatne demo?
Bezpłatne demo to możliwość doświadczenia specyfiki naszych szkoleń na bezpłatnym pokazie w formie online. Poznaj narzędzia, naszą metodologię i poczuj emocje w ramach gier.